جمعه, 26 شهريور 1400
 
 • ساعت : ۸:۷:۳۵
 • تاريخ :
   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ 
 • تعداد بازدید : 143
روابط عمومی پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری گزارش می‌دهد
نشست سالانه بررسی همكاری‌های ایران و آژانس همكاری‌های بین‌المللی ژاپن (جایكا)

اولین نشست  مجازی همکاری های ایران و جایکا در سال 1400 روز چهارشنبه 29 اردیبهشت ( مطابق با 19 می 2021) با حضور مسئولان و کارشناسان جایکا، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست از ساعت11-9 برگزار گردید.

 در این نشست که آقای آزوما، نماینده جایکا در ایران، حضور داشت، خانم اوزاوا، کارشناس مشاور جایکا، به نتایج بررسی پروژه های پیشنهادی این سازمان در سال گذشته اشاره کرده و ضمن تأکید بر لزوم تسریع در امضاء تفاهم ­نامه همکاری ایران و جایکا در سال جاری، اظهار داشت، درحال حاضر با توجه به شرایط موجود و شیوع پاندمیک کووید 19 در توسعه همکاری ها با محدودیت های زیادی مواجه هستیم با این وجود تلاش خواهیم کرد تا نشست ها و کارگاه های آموزشی را برای ورود به مسائل و پروژه­ های پیشنهادی مصوب به صورت آنلاین برگزار نماییم. وی در ادامه افزود برای همکاری در طرح پیشنهادی پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری در زمینه ساماندهی و مدیریت تالاب انزلی، با توجه به سابقه طولانی مدت همکاری های جایکا در این زمینه، ضرورت دارد ابتدا هماهنگی های لازم بین سازمان تحقیقات و سازمان محیط زیست صورت گرفته و طرح نهایی به جایکا ارائه شود.

رفع محدودیت های موجود در برگزاری دوره آموزشی برای کشور تاجیکستان با همکاری ایران (ثالث) و پیشنهاد همکاری سازمان تحقیقات با مرکز تحقیقات یکی از دانشگاه های ژاپن، طرح پروژه­ های پیشنهادی در چارچوب سیاست های ملی و سازمانی نیز از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در بخش دیگر این نشست آقای دکتر ولی نسب، مدیرکل دفتر ارتباطات علمی و همکاری های بین المللی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، ضمن تشکر از همکاری های فیمابین، اظهار داشت؛ به زودی با انجام هماهنگی های لازم برای برگزاری نشست های مربوط به نحوه اجرای پروژه های مصوب جایکا که با همکاری دفتر توسعه فعالیت های زنان روستایی و عشایری و صندوق کارآفرینی امید که طرح مشابهی را به جایکا ارائه نموده،  تلاش خواهیم کرد تا پروژه مزبور هر چه زودتر به مرحله اجرا درآید. همچنین این سازمان آمادگی برگزاری دوره­ های آموزشی تخصصی آنلاین، در زمینه پروژه های مورد تائید جایکا را دارد. وی اشاره کرد، قطعاً شرایط برای برقراری ارتباطات با محدودیت های کمتر پس از اتمام طرح واکسیناسیون کشورها بوجود خواهد آمد و تا آن زمان ما سعی می ­کنیم، ارتباطات آنلاین را به صورت همه جانبه پشتیبانی نماییم.

در پایان این نشست، آقای دکتر غریب رضا، عضو هیأت علمی پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری، به ارائه توضیحاتی درخصوص طرح ساماندهی تالاب انزلی پرداخت و  خانم دکتر اشرفی زاده، مدیرکل حفاظت و احیاء تالاب­ های سازمان حفاظت محیط زیست نیز اجرای این پروژه را با توجه به پیشینه طرح های اجرایی سازمان محیط زیست در 15 سال گذشته  منوط به بررسی بیشتر و هماهنگی های بعدی نمود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری میباشد

  6.0.3.0
  V6.0.3.0